Младите щангисти от ТСК - Русе завоюваха още 7 медала

4

Новите призови места са спечелени в третия ден на държавното отборно първенство в Асеноград

Нови призови места завоюваха в третия ден на държавното отборно първенство възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе. Вчера (11 март) на състезателния подиум в залата в Асеновград излязоха кадетите и кадетките до 17 годишна възраст и девойките. Първо място завоюва Виктория Станева, която се състезаваше при девойките в категория до 55 кг. Също със злато се окичи Цветелина Стоянова, която се състезава в категория до 64 кг при кадетките до 17 години. Втора при кадетките стана Рени Русева, която се състезава в категория до 49 кг.

Две първи места в индивидуалната надпревара завоюваха кадетите до 17 години на ТСК - Русе. Мартин Станев стана първи в категория до 49 кг, а Ерджан Весков победи в категория до 55 кг. На второ място се класира Денис Бориславов (категория до 61 кг.), а Калоян Вълчев стана трети в категория до +102 кг.

Все още отборните класирания в тези групи не са ясни, тъй като предстои на подиума да излязат още състезатели. Утре Държавното отборно първенство ще продължи с представянето на юношите.