Мъж стреля с пистолет до детска градина в "Люлин"
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0
54-годишният извършител с криминално минало е задържан за 24 часа
Криминално проявен 54-годишен мъж е задържан, след като откри стрелба с газов пистолет в непосредствена близост до детска градина в столичния квартал „Люлин". Инцидентът е станал вчера около 17:30 часа, като за щастие няма пострадали при стрелбата.
Сигналът за инцидента е подаден от разтревожени родители, които са се обадили на телефон 112. Полицията е реагирала незабавно, като е задържала извършителя за 24 часа.
Началникът на 9-о районно управление комисар Георги Несторов съобщи, че при задържането мъжът е бил в неадекватно състояние.
"Полицаите имат правомощията да задържат извършителя, като при необходимост използват физическа сила и помощни средства", уточни началникът на районното управление.
Според изнесената информация, мъжът е познат на органите на реда с предишни провинения. Комисар Несторов допълни, че притежанието на газов пистолет трябва да бъде регистрирано в съответното районно управление, нещо, което очевидно извършителят не е направил.
Срещу задържания вече е образувано досъдебно производство за хулиганство.























