Мария Оряшкова спечели рекордна 10-а европейска титлата

1
Българката триумфира в категория до 80 кг на шампионата на Стария континент по самбо Снимка: Sportal.bg

Мария Оряшкова спечели рекордна десета европейска титлата в кариерата си.

Българката триумфира в категория до 80 кг на шампионата на Стария континент по самбо за юноши и девойки до 18 г, младежи и девойки до 20 г, мъже, жени и бойно самбо в кипърския град Лимасол, информира Sportal.bg.

На финала Оряшкова надигра категорично носителката на европейската титла за 2019 година Халина Ковалска от Украйна. Българката е една от най-титулуваните състезателки по самбо. Освен десетте европейски титли, тя има и шест златни медала от световни първенства в кариерата си.

При мъжете в категория до 79 кг Иван Хърков остана със сребро, след като на финала загуби от руснака Аскербий Гербеков. Така, българските състезатели завършват участието си на шампионата с 11 медала - 1 златен, 4 сребърни и 6 бронзови. В Лимасол България беше представена от общо 25 състезатели във всички възрастови групи.