Малки прасенца лекуват стреса на украинците в Киев
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 3

Семейство, завърнало се от Франция, създава необичаен оазис на спокойствие в условията на продължаваща война
В сърцето на украинската столица, сред постоянните сирени за въздушна тревога и звуците на противовъздушната отбрана, се е появил малък остров на спокойствие и радост. Това е уникалното кафене "Piggy Cafe", където жителите на Киев намират утеха в компанията на малки прасенца.
Необичайното заведение е създадено по идея на Денис Давиденко и съпругата му Юлия, които са се завърнали в родината си, след като живели като бежанци във Франция. "Имахме кафене, но решихме да подобрим бизнеса и избрахме много интересен формат от Япония. Исках нещо позитивно, тъй като много обичаме животни", споделя Юлия Давиденко.
Кафенето работи от 10:00 до 20:00 часа, но посетителите могат да общуват с мини-прасенцата само в определени часове - от 12:00 до 13:00 и от 16:00 до 19:00. Входът за тази зона струва 250 гривни (около 25 лева) за един час.
Собствениците подчертават, че благосъстоянието на животните е приоритет. "Ако видим, че на прасенцата им трябва свободно време, ограничаваме посещенията. Това са живи същества, а не играчки. Те са умни и емоционални създания, които се нуждаят от време за самостоятелни игри, разходки на чист въздух и сън", обясняват от "Piggy Cafe".
Въпреки че идеята е предизвикала противоречиви реакции в социалните мрежи, с някои критики за експлоатация на животни, много киевчани приветстват новото място, което им помага да се откъснат от ежедневието, изпълнено с тревоги и напрежение.
Терапия сред войната
Подобни заведения с животни не са новост в световен мащаб, но в условията на война този тип "животинска терапия" придобива особено значение. Психолози отбелязват, че контактът с животни може да помогне за намаляване на нивата на стрес и тревожност, с които украинците живеят ежедневно.
"Хората идват при нас от цяла Украйна. Дори имахме посетители от Запорожие", разказват собствениците, които са регистрирали всичките седем прасенца при епизоотолога на район Днипровски и са им поставили чипове.
Въпреки продължаващите военни действия и икономическите трудности, киевчани намират начини да създават и поддържат малки оазиси на нормалност и радост, а "Piggy Cafe" е един от тези символи на украинската устойчивост.
























Докладвай този коментар за нередност
×Мухахахахаха: Видимо от неадекватния "коментар" N2, щом мнението на някой не съвпада с това на официалната руска простотия, то той е .... наркоман .... Това руско "достожение" определено е венец на руска прототия и липса на какъвто и да е интелект. Но, какво бихме могли да очакваме от руски животни, неспособни и копче за дреха да произведат и "нашите" безродни български последователи, наричащи себе си "русофили", повтарящи като папагали всяка руската олигофрения.
Докладвай този коментар за нередност
×Аз: След зеления наркаман милиони свинки ще им трябват!
Докладвай този коментар за нередност
×Вай: Ако са На скара,също лекуват,Успешно!!!