Магистралите в Германия стават платени
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

От септември магистралите в Германия стават платени.
Таксата ще е за всички автомобили, но ще е по-ниска за тези, регистрирани в страната. За колите с чужди номера ще има възможност за краткосрочни винетки.
Екологичните превозни средства ще се ползват от облекчения и ще плащат по-малко, предаде Нова телевизия.
Общо 11 държави, водени от Австрия, обаче се противопоставиха на системата с мотива, че тя дискриминира чуждите граждани.
Досега германците плащаха за поддръжката на пътищата чрез данъците си, но напоследък нарасна недоволството от това, че чужденците ползват магистралите абсолютно безплатно.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра