Локо Пловдив срази Лудогорец

0
Неадекватна защита и вратар провалиха Лудогорец
Неадекватна защита и вратар провалиха Лудогорец Видео: Gong.bg

Носителят на Купата и Суперкупата на България Локомотив Пловдив срази шампиона Лудогорец с 3:2 и завърза в битката за титлата, съобщи Gong.bg.

Абел Анисе откри в 17-ата минута след асистенция на Десподов. В рамките на около две минути "смърфовете" осъществиха пълен обрат. Първо Момчил Цветанов изравни, а след това капитанът Димитър Илиев направи 2:1 в края на първата част. Клаудиу Кешеру изравни 2:2 от дузпа в 55-ата минута. Пловдивчани отново дръпнаха с гол Лукас Салинас в 79-ата минута, оказал се победен.

По този начин "смърфовете" нанесоха второ поражение в шампионата на "орлите" и излязоха втори, на 5 точки от разградчани.