Легализират отглеждането на канабис

6
Българските земеделци могат да отглеждат легално канабис
Българските земеделци могат да отглеждат легално канабис

Българските земеделци могат да отглеждат легално канабис, като за целта трябва да подадат заявление, обяви експертът от Министерството на земеделието Стефка Дамянова пред БНР.

Министерството ще издава разрешително, което ще важи една година и ще дава право на стопаните да сеят само една реколта на точно определена площ.

У нас легално са засети над 1000 декара с канабис, твърди Дамянова.

"След засяване се предвижда да се информира съответната областна дирекция на МВР за извършена сеитба, като се предостави и копие на издаденото разрешение и съответно информация за местонахожденията на засетите площи", уточни експертът.

Източник: БНР
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари