Красимир Дунев сменя Йордан Йовчев в Националната спортна база
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Легендарният гимнастик поема управлението на държавните имоти
Четирикратният олимпийски медалист Йордан Йовчев напусна Съвета на директорите на държавното дружество „Национална спортна база“ ЕАД, което стопанисва най-големите спортни обекти в страната. На негово място е назначен дългогодишният му съотборник и настоящ председател на федерацията по гимнастика Красимир Дунев, съобщават от вестник СЕГА.
Депутатски мандат и промени в регистъра
Промяната в ръководството настъпва след въпрос на журналисти към настоящия министър на младежта и спорта Енчо Керязов относно съвместимостта на постовeте на 53-годиния Йовчев, който е депутат от политическата формация „Прогресивна България“.
Смяната в управителния орган вече е заявена в Търговския регистър, като документите са обработени на 10 юни. Официалната заповед за назначението на Красимир Дунев е подписана от спортния министър на 27 май, а задължителните по закон декларации от новия член на Съвета на директорите са заведени на 8 юни. Двамата спортни дейци от Пловдив продължават да си сътрудничат и в Българската федерация по гимнастика, където Дунев е президент, а Йовчев заема поста на генерален секретар.
Предишни рокади в спортните имоти
Промяната в „Национална спортна база“ ЕАД следва кадровите решения, предприети в началото на април от тогавашния служебен министър Димитър Илиев. При тогавашната реорганизация на трите големи държавни предприятия своите места успяха да запазят единствено Пламен Манолов и Йордан Йовчев в спортната база, както и Сашко Везенков в „Сердика спортни имоти“ ЕАД. В ръководството на дружеството „Академика 2011“ ЕАД бяха заменени абсолютно всички членове.
Одит и милионни загуби
Новото министерско ръководство е изправено пред финансови предизвикателства в сектора. Повод за коментари станаха публичните данни за състоянието на държавните дружества и управлението на Пламен Манолов, който оглавява спортната база от 2014 г. За този период под негово управление са натрупани общи загуби в размер на 33 милиона лева.
По отношение на бъдещите кадрови промени и финансовия одит, спортният министър зае ясна позиция.
Енчо Керязов: "Първо ще проверя всички неща. Най-вероятно ще сменим ръководствата, не визирам конкретни имена."




















