Костадин Ангелов: Няма да участваме в подмяна на вота във Варна

0
Партията на Борисов нареди на своите в ОИК да гласуват против свалянето на Благомир Коцев
Партията на Борисов нареди на своите в ОИК да гласуват против свалянето на Благомир Коцев Снимка: БГНЕС

Партията на Борисов нареди на своите в ОИК да гласуват против свалянето на Благомир Коцев

Изпълнителната комисия на ГЕРБ взе единодушно решение да инструктира своите представители в Общинската избирателна комисия (ОИК) във Варна да гласуват "против" предсрочното прекратяване на правомощията на кмета Благомир Коцев. Това обяви проф. Костадин Ангелов на извънреден брифинг в партийната централа, цитиран от БГНЕС.

С този ход най-голямата политическа сила отказва да участва в административното отстраняване на кмета на ПП-ДБ, срещу когото има подадени сигнали за търговска дейност.

Без "политически уйдурми"

"С това даваме ясен знак, че ГЕРБ никога не се цели в служебни победи. Не искаме ГЕРБ и името на партията и нашия лидер да бъдат включвани в политически уйдурми, които имат за цел да подменят мажоритарния вот", заяви Костадин Ангелов по време на брифинга.

От партията подчертаха, че целят участие в честни избори и не желаят служебни победи чрез административни хватки.

Блокираща квота

Депутатът Тома Биков разясни математиката зад решението. ГЕРБ разполага с 8 членове в 18-членната Общинска избирателна комисия във Варна.

"Квотата на ГЕРБ в случая е блокираща, без нашите гласове не може да се вземе решение за свалянето на кмета на Варна", поясни Тома Биков. Той допълни, че партията не желае да бъде обвинявана, че управлява морската столица "през задния вход".

Нека съдът реши

Бившият финансов министър Владислав Горанов изрази позиция, че подобни казуси трябва да се решават от съдебната власт, а не от партийни назначения в комисиите.

"Ако съдебната власт реши, че Благомир Коцев е нарушил закона - за което има много подозрения, нека да стане по този начин. Не искаме да бъдем въвличани в политически спорове и смяна на властта в един от най-големите градове на България", коментира Владислав Горанов.

Според него не трябва да се допуска подмяна на демократичния избор на гражданите. "Нека Коцев е кмет на Варна - всеки народ си заслужава управлението, ако варненци са доволни от него, нека го избират. Ние няма да заложим нито капка от нашия политически авторитет", допълни Горанов.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари