Кола без шофьор се вряза в скеле на сградата на Община Елена
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Инцидентът се размина без пострадали, шофьорът ще бъде санкциониран
Автомобил без шофьор потегли сам и се заби в строително скеле на сградата на общината в Елена този следобед. Инцидентът се размина без пострадали и сериозни материални щети, съобщи кметът на града Дилян Млъзев.
Сградата на общинската администрация в момента се санира и се прилагат мерки за енергийна ефективност. За щастие в момента на инцидента на скелето и пред входа на кметството не е имало хора.
Според очевидци, които коментират в социалните мрежи, вероятната причина за инцидента е неизправна ръчна спирачка на автомобила, на който е било закачено ремарке. Друга възможна причина е, че възрастният шофьор е пропуснал да включи на скорост, когато е слязъл от колата на наклонената централна улица.
Служители на Районното управление на МВР са реагирали своевременно на инцидента. Кметът Дилян Млъзев съобщи, че водачът на автомобила ще бъде санкциониран по Закона за движение по пътищата.



























