Къде спира токът в област Русе на 26 май 2026
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Електроразпределение Север спира тока в град Бяла, селата Хотанца и Червена вода
Планови и неотложни ремонти по съоръженията за доставка на електроенергия ще оставят десетки абонати без ток или с възможни смущения в мрежата в периода от 26 до 29 май 2026 година, съобщават от пресцентъра на "Електроразпределение Север" АД. Прекъсванията ще обхванат няколко общини в Русенско, като ще засегнат както частни домове, така и ключови административни и търговски обекти.
Прекъсвания в селата Хотанца и Червена вода
В периода от 26 до 29 май 2026 година, от 9:00 до 16:30 часа, без ток ще останат абонатите в село Хотанца, захранени от ТП 2 Хотанца. Спирането ще засегне улиците "Георги Бенковски", "Райна Княгиня", "Свети Георги", "Чешмишето", "Св. Св. Кирил и Методий", "Георги С. Раковски", "Яне Сандански", "Неофит Рилски", "Чавдар войвода", "Свобода", "Хаджи Димитър" и "Пирин".
За същия период (26 – 29 май), но от 8:30 до 16:30 часа, ток няма да има и в село Червена вода. На тъмно ще останат потребителите, захранени от клон Б на ТП 2 Червена вода, живеещи на улиците "Г. С. Раковски", "Хан Омуртаг", "Върбан Йорданов", "Райко Даскалов", "Васил Левски" и "Панайот Волов".
Смущения в Сливо поле и околните села
На 26 май 2026 година, във времевия интервал от 8:30 до 10:30 часа, са възможни временни смущения в електрозахранването на територията на град Сливо поле, село Ряхово, село Борисово и квартал "Сливица". Проблемите в мрежата се дължат на неотложни ремонтни дейности по съоръженията.
Спирания и смущения в град Бяла
Град Бяла също ще бъде сериозно засегнат от ремонтите на 26 май 2026 година. От 8:30 до 16:30 часа се очакват смущения за абонатите, захранени от общо девет трафопоста в града. Напрежението може да варира в района на НУ "П. Р. Славейков", "Бюро по труда", дружеството ВиК, "Върбанови" ООД, "Добринови" ООД, "Алимет" ООД, Районна прокуратура - Бяла, РПУ - Бяла, банка "ДСК", банка "ОББ", "Наркооп" и църквата "Свети Георги".
Засегнати от възможните смущения в Бяла ще бъдат и гражданите на улиците "Иларион Драгостинов", "Радко Димитриев", "Панайот Волов", "Ген. Арнолди", "Георги Бенковски", "Стефан Стамболов", "Сан Стефано", както и на площад "Екзарх Йосиф I" и площад "Славейков".
В същия часови диапазон на 26 май (от 8:30 до 16:30 часа) електрозахранването ще бъде напълно прекъснато за клиентите на "Електроразпределение Север" АД в град Бяла, които се захранват от ТП 6, ТП 13, ТП 8 и ТП 23.
От електроразпределителното дружество поднасят своите извинения за причиненото неудобство и апелират за разбиране от страна на гражданите и бизнеса. Допълнителна информация потребителите могат да получат на денонощния телефонен номер 0700 1 61 61.



















