Иван Гешев: Надявам се ние българите да загърбим омразата един към друг
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Главният прокурор присъства на празничната служба в Желязната църква в Истанбул
„Надявам се ние българите да загърбим омразата един към друг, да се сплотим, да се сетим, че съединението прави силата и пожелавам по-често да потребяваме думи като „татковина“ и „родина“. Желая здраве и благодат на всички българи и просперитет на нашето отечество България!”
Това обяви главният прокурор Иван Гешев, който днес присъства на службата в Желязната църква в Истанбул, предава bTV. В храма „Св. Стефан“ за първи път след дълъг ремонт се отслужва Рождественска литургия.
„Това е един символ на българския дух благодарение, на който българският народ е оцелял през вековете“. Така Гешев обясни присъствието си на службата, отслужена от старозагорския митрополит Киприан в съслужение с представител на вселенската патриаршия.
„За съжаление голямата част беше на гръцки и не можах да я разбера. Надявам се по-често да има служби в този стълб на българщината и те да са на църковнославянски“, коментира Гешев.






















Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС
Гюнер Тахир: 13 депутати с турски имена влизат в парламента
Гюнер Тахир: 13 депутати с турски имена влизат в парламента
Точно "0" русенци влизат в парламента от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС