Хакнаха профила на лондонската полиция в Туитър
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Лондонската полиция е станала жертва на хакери, които са разбили официалния профил на институцията в социалната мрежа „Туитър“, публикувайки редица ексцентрични съобщения, съобщава британският вестник Telegraph, цитиран от Агенция Фокус.
Съобщенията са с антиполицейска насоченост и призовават за освобождаването на обвинения в изнасилване рап изпълнител Дигга Д., като някои от тях са съдържали нецензурни думи по адрес на полицаите.
От Скотланд ярд заявиха, че официалната страница на полиция „Метрополитън“ е била обект на „неоторизиран достъп“. Според старши полицейският офицер Рой Смит, екипът на полицията „работи усърдно за да изтрие съобщенията и подсигури сигурността на профила“. В изявлението си служителят призовава потребителите на „Туитър“ да "игнорират съобщенията от профила на полицията докато не се възстанови контрола върху него“.
Рано сутринта в събота обиждащите „туитиве“ бяха свалени.
Официален говорителя на „Метрополитън“ отрече да е имало „хакване“ на профила, като в момента се установяват подробностите по случая.






















Опасен кратер троши коли край Пантеона в Русе
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Полша е прехванала два руски изтребителя над Балтийско море