Георги Ачев ще бъде удостоен със званието "Почетен гражданин на Русе"
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0

Георги Ачев, треньорът, подготвил истинско съзвездие от светила в световната борба, ще бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на Русе“.
Предложението е от инициативен комитет, в който са членове УС на клуб „Юнак-Локомотив“ /Русе/ и деятели на спорта, пише Русе нюз.
Решението за удостояване на заслужилия спортен педагог ще бъде взето на предстоящата сесия на Общинския съвет.
Георги Ачев е дългогодишен преподавател и един от основателите на Спортното училище в град Русе. Той е човекът, подготвил за българската борба най-много световни и олимпийски шампиони.
Сред неговите възпитаници са олимпийският шампион и 6-кратнен световен и европейски шампион Валентин Йорданов, настоящ президент на Българската федерация по борба, Рахмет Сукра и Валентин Гецов – медалисти от олимпийските игри, Валентин Савов и много други.
Удостоен е със званието „заслужил треньор“, радва на огромно уважение както в България, така и в чужбина.
Бил е треньор на националните гарнитури за юноши и кадети.























Румен Гечев: Съдът на ЕС даде ход на делото срещу еврото
Бойко Борисов: Животът е колело, ще дойде време да ходят...
Ще се осмели ли Пенчо Милков да погледне русенци в очите...
Бойко Борисов: Животът е колело, ще дойде време да ходят...
Владимир Путин: Европа да работи за мир в Украйна, не да...