ГД "БОЕЦ": Пеевски е заповядал на МВР и прокуратурата да бъдем унищожени
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 7

Движението твърди, че е в ход неформална специална полицейска операция срещу тях
Гражданско движение "БОЕЦ" обвини председателя на ДПС - Ново Начало Делян Пеевски, че е разпоредил на подчинените си в МВР и прокуратурата да намерят начин да прекратят дейността на организацията. "В ход е неформална специална полицейска операция", заявиха от сдружението.
Според информация на БОЕЦ, директорът на ОДМВР Пазарджик Даниел Бараков, известен с прякора "Дани Кучето", който е на почивка в Гърция, по заповед на министъра на вътрешните работи Даниел Митов е разпоредил проверка на личния състав в Пазарджик. "Прекратяват се отпуски и се привикват всички полицейски служители от Криминална полиция, като им се изземват телефоните за проверка и минават детектор на лъжата за установяване на контакти с Георги Георгиев от БОЕЦ", твърдят от организацията.
Потвърждават офанзива срещу БОЕЦ
Източниците на движението в МВР, в ОДМВР Пазарджик и в други структури на министерството потвърждават за мащабна офанзива срещу организацията. Като част от нея вероятно е била и акцията от понеделник, когато служители на МВР и ДАНС влязоха в сградата, където се помещава офисът на БОЕЦ.
Тогава от движението установили, че един от полицаите, участвали в акцията срещу БОЕЦ, е бил охрана на клуба на Мартин Божанов - Нотариуса.
Заплахи към полицейски служители
Двама полицейски служители от сектор "Криминална полиция" свидетелстват пред БОЕЦ за отправени заплахи към тях от комисар Лазар Консулов, че ще "изгорят" и ще ги "приключат", твърдят от организацията.
Успоредно с тези действия е активирана и "фабриката" за интриги на Петьо Еврото, която продължава да работи. Изфабрикувани са и внесени в МВР десетки фалшиви сигнали уж от името на БОЕЦ срещу полицейски служители, бизнесмени и други лица. "Целта е да се настроят ченгетата срещу нас", обясниха от движението.
Нови производства в прокуратурата
В прокуратурата има образувани няколко нови производства срещу лидера на БОЕЦ Георги Георгиев и предстои повдигане на поредни обвинения.
"До дни очакваме ескалация и директни нови удари срещу нас. Особено след новия сигнал срещу Сарафов, който внесохме вчера до ВКС за убийството на командоса Емил Шарков", заявиха от БОЕЦ.
Тези обвинения идват в контекста на активната дейност на гражданското движение срещу корупцията и техните протести пред различни институции.























Докладвай този коментар за нередност
×преди време: го попитах, Гоче, развиваш бурна дейност, защо не пробваш в парламента?!? Отговори ми - Брат, няма кой да гласува за мен!
Докладвай този коментар за нередност
×До 2: По тъп ли е от тебе ??
Докладвай този коментар за нередност
×Ху Фан : Всички иизмислени патриоти от типа на :боец,хуец,меч,величие .....и тем подобни паразити крадат от масата на българина ,те не допринасят с нищо за благото на България ,тяхната задача е да развалят ,дано управляващите са го разбрали и да сложат ред в държавата .
Докладвай този коментар за нередност
×007: Кои сте вие,че да иска Шиши да ви унищожи? С какво по-точно го застрашавате?
Докладвай този коментар за нередност
×Убийте прасето: Пеевски,а бойко в затвора за да имаме собствена държава!!!МАХНЕТЕ ВСС ОТ,ДО ЗАЩОТО ТЪНЕ В КОРУПЦИЯ И ЕВРОТО САМО КОГА СЕ ОПРАВИ ДЪРЖАВАТ НИ Т.Е МОЖЕ БИ НИКОГА!!!