Габриел Вълков: Референдумът за еврото ще злепостави България пред ЕС

0
Пловдивската и Варненската организации на БСП се разграничиха от решението на централата и подкрепиха президента
Пловдивската и Варненската организации на БСП се разграничиха от решението на централата и подкрепиха президента Видео: БНТ

Пловдивската и Варненската организации на БСП се разграничиха от решението на централата и подкрепиха президента

Националният съвет на БСП даде почти единодушна подкрепа на ръководството на партията да не подкрепи референдума за въвеждането на еврото, предложен от президента Румен Радев. Това съобщи пред БНТ младежкият лидер на социалистите и депутат Габриел Вълков.

"Националният съвет беше почти единодушен. Чуха се много мнения. Чу се мнението и на Пловдивската организация, и на Варненската", заяви Вълков.

По думите му, въпреки че в голяма партия като БСП винаги има различни мнения, окончателната позиция е ясна. "Да не се провежда референдум, защото той е противоконституционен", подчерта младият депутат.

Сътресението в БСП дойде след като организациите на партията във Варна и Пловдив открито застанаха зад президента, разграничавайки се от решението на националното ръководство. Двете ключови структури направиха изявления, че подкрепят референдума за еврото, което е в пряко противоречие с позицията на "Позитано".

Вълков посочи, че подобен референдум би злепоставил България пред ЕС. "Няма как да ни приемат сериозно в ЕС, когато всяка година си правим референдум и изменяме международни договори, които сме подписали", обясни той.

Депутатът припомни дългогодишния ангажимент на социалистите към европейската интеграция – от внасянето на молба за членство в ЕС през 1995 г. при правителството на Жан Виденов, през работата на президента Първанов, до подписването на договора за присъединяване при кабинета на Сергей Станишев.

"Това е една дългосрочна политика на БСП, в която ние работим добре с Европа и то се доказва в годините", добави Вълков. Той изрази увереност, че предстоящият доклад за готовността на България за еврозоната ще бъде положителен.

Според Вълков, влизането в еврозоната трябва да бъде съпроводено със законови мерки за регулиране на цените. Той даде пример с вече внесения от БСП законопроект за ограничаване на надценките в магазините, който е част от управленската програма на правителството.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • -1
    11
    Гърците след еврото
    Ето ги гърците след еврото: https://www.youtube.com/watch?v=VLCpIFzHXNc&t=2s
  • 0
    10
    Ми то...
    И сега може същото, що трябва да чакаме еврото?...
  • 3
    9
    хохохо
    споко тавариши, като въведем еврото с първата пенсия или заплата кой каквото получава, обръщате в рубли и сте милионери ахахахаха
  • 1
    8
    Горд Европеец
    Въвеждайте Еврото част по скоро, та да се приключва с мъките на русофилистиците
  • 3
    7
    Запознат
    До 4 Лъжливо руско овчарче, какво общо има днешна България с Гърция през 2010г.?! Ето каква е истината за финансовата криза в Гърция: Причините за възможността Гърция да обяви държавен банкрут са комплексни. От една страна, различните гръцки правителства в предходни периоди от момента на приемането на еврото в страната, редовно са подправяли статистиките и данните за икономическото и финансово състояние на Гърция. От друга страна, Гърция е зависима и обвързана със световната финансова и икономическа система и финансовата криза след 2007 г. се отразява значително върху икономиката на страната, голяма част от която се формира в туристическия сектор. От друга страна, гръцкият държавен бюджет е зле структуриран и балансиран, с висок годишен дефицит, като въпреки това в приходната си част е редовно неизпълним. За финансиране на този дефицит, Гърция е принудена редовно да поема нов държавен дълг, и по този начин непрекъснато се увеличава нетната задлъжнялост на страната.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Дете пита баща си:
- Тате, вярно ли е, че вещици има само в приказките?
Бащата поглеждайки към кухнята:
- Едно време и аз мислех така...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари