Ерол Мюмюн: Не съм престъпник
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Кметът на Кърджали обяви политическа репресия след полицейски разпит
Кметът на Кърджали Ерол Мюмюн заяви, че няма намерение да се укрива и ще съдейства на всички институции, след като днес служители на реда го отведоха за разпит в „Областната дирекция на МВР“, съобщават от „bTV Новините“. Пред представители на медиите градоначалникът изрази благодарност към събралите се пред сградата на полицията симпатизанти за оказаната спонтанна морална подкрепа.
Обвинения в политически натиск
Градоначалникът определи правоохранителните действия като директна проява на натиск. „Тази подкрепа е израз на любов и е напълно спонтанна. Благодаря на всички хора, които ни подкрепят морално. Това показва, че ДПС ще бъде навсякъде там, където са застрашени правата на гражданите, демокрацията и свободата“, коментира Ерол Мюмюн пред събралото се множество.
Според него събитията представляват „политически репресии“, които продължават у нас и след приключването на изборите. Той добави, че органите на реда се използват за постигане на външни партийни цели. „Не съм престъпник. Не се укривам и никога не съм се крил“, подчерта кметът.
Куриоз с призовката
Ерол Мюмюн разказа пред медиите подробности около сутрешната акция в администрацията. По думите му, въоръжени служители на полицията са влезли в работния му кабинет и са демонстрирали излишна показна сила пред служителите и гражданите в сградата.
Сериозен абсурд се оказал и самият документ за призоваване. „В 10:10 часа ми връчиха призовка да се явя в 10:00 часа същия ден. Това само по себе си говори каква е целта“, сподели кметът. Той беше категоричен, че извеждането му посред бял ден е имало за цел единствено публичен негативен ефект, поради което възнамерява да заведе съдебни дела. „Ще си потърся правата навсякъде, където трябва“, отсече той.
Проверка на обществени поръчки
Разпитът в полицията е бил насочен към изясняване на обстоятелства около две конкретни обществени поръчки. Ерол Мюмюн посочи, че цялата документация по тези процедури е напълно достъпна и качена в електронния регистър на „Агенцията по обществени поръчки“.
„Става въпрос за две поръчки. Цялата изискана информация ще бъде предоставена в срок. Всичко е публично“, допълни градоначалникът. Той отказа да навлиза в детайли по текущото разследване, но потвърди, че след приключване на процедурата се връща веднага на работното си място в „Община Кърджали“, за да продължи изпълнението на своите ежедневни задължения.





















