"Дунав" удари десета поредна победа

1
Лидерът в първенството спечели дербито в Попово срещу Черноломец с 2:1
Лидерът в първенството спечели дербито в Попово срещу Черноломец с 2:1 Снимка: ФК Дунав / архив

Дунав (Русе) взе десета поредна победа от изиграните десет кръга в Североизточната Трета лига.

Този път лидерът в първенството спечели дербито в Попово срещу Черноломец с 2:1.

Стана здрав мач, като освен в резултата, русенци имаха превес във владеенето на топката, създадоха и повече положения за гол, пише Спортал.бг.

През първото полувреме Пламен Иванов пропусна да вкара за домакините. Преслав Петков пък отправи хубав удар, но поповския вратар спаси. Малко преди почивката Теодор Костов центрира и Йордан Димитров откри резултата с глава – 0:1. В средата на втората част пак Костов центрира и Василен Марков вкара с глава второто попадение за Дунав.

Диян Димитров върна интригата в 71-ата минута, когато се възползва от подхлъзването на противниковите бранители, укроти центрираната топка на гърди и я насочи в мрежата за окончателното 1:2.

В оставащото време Йордан Димитров и Джан Хасан пропуснаха да вкарат за гостите.