Дунав се класира на полуфинал

1

Жените на СКТМ “Дунав” Русе успешно преминаха първото препятствие в плейофите.

Гостуващия отбор на “Металик” Перник не успя да даде сериозен отпор на русенки.

На 27 януари в първата среща Сибел Алтънкая, Бобо Трифу и Михаела Димова победиха с по 3:0 гейма съответно Моника Цанева, Йованита Георгиева и Емилия Михайлова. На двойки Сибел и Светослава Николова победиха Цанева/Михайлова с 3:1 гейма и затвориха мача.

На 28 януари във втората среща треньорът Петър Петров даде почивка на Михаела Димова – това бе шанс за младата Светослава Николова да покаже потенциала си при жените. Тя се справи с добра победа над неудобната Моника Цанева. Сибел и Бобо Трифу също взеха своите срещи, а титулярната двойка Сиби/Бобо даде само гейм на перничанки, за победата с 3:1 гейма.

С двете победи над “Металик” русенки вече чакат на полуфинал победителя от другия четвъртфинал “Стоянстрой” Пловдив – “Асарел – Медет” Панагюрище.

Дунав” ще бъде гост в първия мач, а домакинството ще бъде април месец.