„Дунав“ привлече колумбиец за Първа лига

1
Хосе Кабаркас подсилва дефанзивния план на русенци
Хосе Кабаркас подсилва дефанзивния план на русенци Снимка: FC Dunav Ruse / Facebook

Хосе Кабаркас подсилва дефанзивния план на русенци

Футболният клуб „Дунав“ започна официално своята селекция за подсилване на състава в Първа лига с привличането на колумбийския централен защитник Хосе Кабаркас, съобщават от пресцентъра на русенския тим в социалните мрежи.

Сериозен опит в Северна Македония

Новото попълнение на „драконите“ е на 24 години и пристига в Русе след успешен престой в елитното първенство на Северна Македония, където защитаваше цветовете на отбора на „Македония“ (Гьорче Петров). През изминалата кампания колумбиецът се утвърди като една от основните фигури в дефанзивния вал на своя тим. Бранителят записа 30 официални срещи, в които успя да отбележи и 4 попадения, спечелвайки си репутацията на един от най-стабилните защитници в местната дивизия.

Кариера в Южна Америка

Преди да предприеме предизвикателството да играе по терените на Стария континент, Хосе Кабаркас е трупал ценен професионален опит в родната си Колумбия. Там той е носил екипите на отборите на „Киндио“ и „Си Би Джей Кали“, където развива своите дефанзивни умения.

От ръководството и спортно-техническия щаб на русенския клуб изразиха задоволството си от финализирането на трансфера. Всички в Русе пожелават на Хосе Кабаркас „бърза аклиматизация, здраве, ползотворна лятна подготовка и много успехи на футболния терен в елита“. С това попълнение „драконите“ дават ясен сигнал, че ще търсят стабилност в отбранителната си линия за мачовете сред най-добрите в българския футбол.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Лекар към пациент:

- Как е главоболието, от което се оплаквахте?

- Замина за няколко дни при родителите си.

Нови коментари