Дунав победи и най-сериозния си конкурент - Лудогорец III

3
Шампионът на Североизточната Трета лига реализира 4-ри гола във вратата на противника Снимка: ФК Дунав

Дунав (Русе), шампион на Североизточната Трета лига победи най-сериозния си конкурент през сезона – Лудогорец III с 4:2 в Разград

Двубоят е от 25-ия кръг на първенството. Стана приятен мач с много атаки и голови положения пред двете врати. „Драконите“ обаче дадоха заявка за краен успех още в началния четвърт час. В 7-ата минута Преслав Петков стреля неспасяемо по тревата от 25 метра. След още толкова време беше изпълнен корнер пред разградската врата. Топката беше избита, но Дани Братоев я посрещна с удар от 25 метра и я забоде под гредата – 2:0, информира Спортал.

Секунди преди почивката разградчани изпълниха корнер, топката беше избита, последва ново центриране, кълбото се търкаляше по голлинията, когато русенски футболист изби, но с глава състезател на домакините реализира за 1:2. Гостите проведоха многоходова комбинация, завършила с неспасяемо удар от дузпата на влезлия като резерва голмайстор Йордан Димитров и стана 1:3. Съотборникът му Албер Силвиев премахна интригата в 63-ата минута с бомбен шут от 30 метра и топката за четвърти път спря в мрежата на Лудогорец. Треньорският тандем Мартин Цирков – Ивайло Кирилов извърши пет смени с оглед участието на отбора им в предстоящия финал за купата на Аматьорската лига. Накрая футболист на домакините излезе сам срещу русенския страж и фиксира окончателното 2:4.