Дунав е шампионът на Североизточната Трета лига

4
Трети хикс, купи, злато и предложение за брак в последния мач на „Драконите“ за сезона Снимка: ФК Дунав

Трети хикс, купи, злато и предложение за брак в последния мач на „Дунав“ за сезона

Дунав“ завърши сезон 2021/ 2022 с равенство 1:1 срещу втория отбор на „Спартак“ Варна. Точен за русенския тим беше Преслав Петков в 15-ата мин., а Симеон Иванов изравни в 71-ата.

Срещата от последния 26-и кръг на Североизточната Трета лига се игра на Градския стадион в Русе и бе излъчена и в пряко предаване в платформата DanubioSport.com, пишат от ФК Дунав.

Домакините започнаха по-добре, владееха повече топката и инициираха повече атаки, въпреки привидно спокойното темпо в началото на мача. Те обаче трябваше да чакат до 15-ата минута, за да открият резултата, когато Преслав Петков се измъкна сам срещу противниковия вратар, преодоля и него и не сгреши за 1:0.

Броени минути след това Албер Силвиев бе близо до попадение, но ударът му бе отразен от варненския страж Иван Атанасов. С пропуски пред вратата на гостите се отличиха още Дани Братоев, Александър Кирилов и капитанът Диян Димов. В 40-ата минута Кирилов изпълни и по блестящ начин пряк свободен удар от около 25 метра, но след като прехвърли стената топката бе избита с плонж от Атанасов. Отново той се намеси в последния момент, за да предотврати попадение на Георги Вълчев в 90-ата минута.

На почивката между двете полувремена бе обърнато внимание и на част от бъдещето на „Дунав“. Отборът на родените през 2009 г. дунавци получи златните си медали и шампионската купа за първото място в зона „Варна“ в своята възраст. Те им бяха връчени от главния секретар на Зоналния съвет на БФС – Варна Пламен Хаджийски и председателя на Областния съвет на БФС в Русе Димитър Димитров. Момчетата на Драгомир Григоров заслужиха първото място при 13-годишните с актив от 14 победи, 1 равенство и само 1 загуба, при голова разлика 53:5.

След почивката темпото поспадна, но „Драконите“ бяха тези, които продължиха да създават положения пред противниковата врата. Вместо да отбележат обаче, те допуснаха гол в своята мрежа. Симеон Иванов се възползва от грешка в русенската отбрана и изравни за 1:1 в 71-ата минута.

Това донесе очакван импулс в играта на „Дунав“. Мирослав Георгиев отправи изстрел от около 20 метра в 75-ата минута, но топката се отби в гредата. В 82-ата минута гол на Диян Димов бе отменен заради засада. Опитите на „Драконите“ за ново попадение до края останаха неуспешни.

Така русенският тим завърши сезон 2021/ 2022 в Североизточната Трета лига с актив от 72 точки след 23 победи и 3 равенства от 26 мача и голова разлика 87:15.

След края мача те получиха и своите златни медали и купата на шампион на Североизточна Трета лига.

Малко преди това пък един от основните футболисти на тима Георги Вълчев поднесе специална изненада на своята дългогодишна приятелка Силвена Димитрова. Той й направи предложение за брак, след като тя беше поканена да слезе на терена и беше заобиколена от целия отбор на „Дунав“. Окуражена и от публиката Силвена не се бави много с положителния отговор.

Състав на Дунав Русе: 32. Даниел Николов, 22. Светослав Славчев /62 мин. - 13. Кристиан Върбанов/, 3. Василен Марков /46 мин. - 5. Георги Вълчев/, 15. Кристиян Господинов, 16. Димитър Тодоров /46 мин. - 17. Джан Хасан/, 6. Албер Силвиев /70 мин. - 8. Станислав Вълчев/, 11. Диян Димов, 18. Мирослав Георгиев, 23. Дани Братоев, 10. Преслав Петков /62 мин - 7. Кристиан Тасков/, 9. Александър Кирилов.

Състав на Спартак Варна II: 99. Иван Атанасов, 21. Стефан Стоянов /72 мин. - 77. Викторио Стоянов/, 14. Николай Василев, 5. Павел Стоев, 23. Александър Янчев, 30. Дамян Петров, 7. Калоян Янчев /55 мин. - 97. Балю Балев/, 29. Нелко Дуков, 10. Янаки Смирнов, 31. Симеон Иванов, 11. Севастиан Георгиев.