Д-р Светослав Дачев: Всички болни с COVID-19 съжаляват, че не са се ваксинирали
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Между 20 и 35 легла са постоянно заети от пациенти с коронавирус в Белодробната болница в Русе от началото на четвъртата епидемична вълна.
Здравното заведение продължава да бъде едно от най-натоварените в областта при лечението на болни от COVID-19.
В болницата могат да бъдат разкрити до 45 легла за пациенти с коронавирус. За Новините на телевизия КИС 13 управителя на лечебното заведения д-р Светослав Дачев заяви, че тежестта е същата като при предходните вълни на епидемията, но вече е налице подобрение в организацията.
Въпреки че постоянно има зелени коридори за ваксинация, хората продължавали да се въздържат да се имунизират.
Има предложение до Общинския съвет в Русе да се даде съгласие за създаване на медицински център за извънболнична помощ към Белодробната болница. Предложението ще бъде обсъдено на предстоящото заседание на местния парламент.





















Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...
Липсва финансиране за цялостен ремонт на подлеза на...
Кондуктор удари жена с касов апарат