Чокови излизат на свобода
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 1

С определение на Апелативния специализиран наказателен съд от днес е изменена мярката за неотклонение на Ценко Кръстев Чоков от "задържане под стража" в "парична гаранция" в размер на 10 000 лева и на Мартин Ценков Чоков от "задържане под стража" в "домашен арест".
Това съобщиха от институцията, цитирани от БТА.
Със същото определение са изменени и мерките за неотклонение и на Иван Йорданов Тодораков и Димитър Евгениев Каменов от "задържане под стража" в "парична гаранция" в размер на по 5 000 лева.
В състава взел това решение са участвали и.ф. председател на съда Даниела Росенова, Даниела Врачева - докладчик и Димчо Георгиев, който е бил на особено мнение и не е бил съгласен с изменението на мерките на двамата подсъдими.
Преди това, с определение от 27 януари, постановено от съдия Вилислава Ангелова са оставени без уважение исканията на двамата подсъдими за изменение на мерките им за неотклонение в по-леки такива.






















Петър Янков: Февруари носи рязко застудяане, след необичайно...
Поледицата съкрати маршрутите на част от градския транспорт...
Скандал блокира парламента заради среднощните промени в...
Общините получиха пълна власт над 5.8 милиона декара...
Токът скача с близо 77% до рекордни нива за утре