Бойко Борисов: Водопровод от Мало Бучино директно ще се включи в системата на Перник
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Използването на ВиК инфраструктурата на София за транзит на водни обеми от Белмекен до Перник е най-правилното и безопасно решение.
Това зави Бойко Борисов преди минути в социалната мрежа.
"Веднага след като Столичният общински съвет вземе решение ще започне изграждането и на водопровод от Мало Бучино до Перник, който директно да се включи в системата на града, а не в язовир "Студена". Трасето ще е 13,5 км., ще минава само през терени държавна собственост, а необходимите 25 млн. лв. за изграждането му вече са осигурени. Срокът за изпълнение е до 45 дни. Колегите ме увериха, че ще работят денонощно.
Водните обеми на Белмекен сега са много добри, така че нито за тях, нито за София има някаква опасност.", каза още Борисов.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра