Близо 300 русенци активираха еЗдраве през първия месец от кампанията
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Русенци проявяват интерес към електронното здравно досие
Само за първия месец от лятната кампания 272 души от Русенско са поискали помощ за активиране на мобилното приложение еЗдраве, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Интересът към електронното здравно досие нараства значително в сравнение с предходните периоди.
"Кампанията е на Министерството на здравеопазването и се осъществява от Регионалните здравни инспекции по места," обясни Драганов. Националната инициатива стартира през юли и ще продължи до края на септември 2025 година.
Мобилни пунктове в региона
РЗИ – Русе организира мобилни пунктове, които посещават по-малките населени места в региона, както и големи предприятия при заявен интерес. През изминалия месец екипите на здравната инспекция са работили в Караманово, Ценово и Новград, осигурявайки достъп до услугата и на жителите от по-отдалечените селища.
Според данните от предходната кампания през септември 2024 година над 650 души от региона са се възползвали от възможността да получат достъп до електронните си здравни досиета. Настоящите цифри показват устойчив интерес към дигиталните здравни услуги.
Работен ден в общината
В понеделник, 5 август, в сградата на Общината във фоайето пред информационния център от 09:00 до 15:00 часа ще има екип на РЗИ. Служителите ще оказват съдействие на гражданите както за активиране на електронното здравно досие, така и за кампания на кабинета за анонимно и безплатно консултиране и изследване за СПИН.
Мобилното приложение еЗдраве предоставя персонализиран достъп до личното електронно здравно досие с всички въведени в Националната здравноинформационна система документи – прегледи, направления, рецепти, ваксини, резултати от лабораторни изследвания и личен здравен картон.
Извън кампанията всеки може да получи съдействие за вход в досието си всеки работен ден в офисите на РЗИ, Регионалната здравноосигурителна каса и "Информационно обслужване" АД.























