Близките на загиналата Криси искат максимална присъда

0
Протест във Велико Търново срещу шофьора на ТИР
Протест във Велико Търново срещу шофьора на ТИР

Шофьорът на ТИР-а е избягал след удара

Днес пред сградата на Съдебната палата във Велико Търново близки на 9-годишната Криси от Айтос, която загина при тежка катастрофа в Прохода на Републиката, се събраха на протест. Поводът е началото на съдебното дело срещу турския водач на ТИР, който е обвинен за трагичния инцидент от януари тази година, съобщават от bTV.

Челен сблъсък в Прохода на Републиката

Фаталната катастрофа става на 25 януари тази година, докато семейството на малкото момиче се прибира към Бургас. Според обвинителния акт товарният автомобил, управляван от турски гражданин, е навлязъл в насрещното движение при десен завой. Установено е, че водачът на тежката машина не е спазил пътните знаци и хоризонталната маркировка, пресичайки двойна непрекъсната линия.

Последвал е тежък челен сблъсък с лекия автомобил на семейството. При удара 9-годишната Криси губи живота си на място, а двамата ѝ родители получават тежки и средни телесни повреди.

Обвинения в бягство и липса на разкаяние

Адвокатът на почерненото семейство посочи, че шофьорът на ТИР-а е нарушил грубо правилата за движение по пътищата. Защитата акцентира върху факта, че след предизвикването на инцидента водачът е напуснал местопроизшествието, без да окаже първа помощ на сериозно пострадалите.

По думите на защитниците, срещу него са повдигнати обвинения за причиняване на смърт и телесни повреди при тежко пътнотранспортно произшествие. Близките ще настояват Окръжен съд - Велико Търново да квалифицира случая като особено тежък и да постанови най-строгото предвидено в закона наказание.

Другият процесуален представител на семейството изтъкна, че обвиняемият не показва искрено съжаление за стореното. Въпреки че формално признава фактите в съдебната зала, той оспорва твърдението за бягство и прави опити делото да се гледа по съкратената процедура за по-лека присъда.

Без съчувствие и извинение

Майката на загиналото дете е категорична, че справедливост може да има само при налагане на най-тежкото възможно наказание.

„След като моето дете го няма, той трябва да понесе максимална отговорност. Най-болезненото е, че не спря да помогне и си тръгна без никакво съчувствие“, заяви майката.

Близките споделят с огорчение, че от януари досега нито обвиняемият, нито негови представители са потърсили контакт с тях, за да изразят елементарни съболезнования.

Случаят за пореден път повдига сериозния въпрос за безопасността на движението в Прохода на Републиката, който през годините се превърна в участък с черна статистика за множество катастрофи с ТИР-ове.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Лекар отива при свети Петър и му казва:

- Моля ти се, свети Петре, пусни ме в Рая!

- Какъв си бил на Земята?

- Лекар.

- Ооо, ти си бил наш човек - доставчик. Влизай!

Нови коментари