България ще бъде домакин на Евровизия 2027
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 4

Милена Милотинова: Добре дошли в София!
България постигна исторически музикален успех на 70-ото издание на конкурса "Евровизия", съобщават от БТА. Родната представителка Дара триумфира на голямата сцена с хита си "Bangaranga", като за първи път в историята на надпреварата победител печели категорично вота както на професионалното жури, така и на телевизионните зрители по света.
Исторически прецедент в гласуването
Изпълнението на родната звезда успя да обедини мнението на музикалните експерти и публиката пред екраните, осигурявайки безапелационно първото място. Тази категорична победа дава правото на страната ни да организира и бъде домакин на следващото издание на най-голямото музикално шоу в Европа.
София очаква Европа догодина
По време на официалната пресконференция след награждаването на големия финал, ръководството на Българската национална телевизия изрази радостта си от постижението и потвърди готовността на столицата да посрещне музикалния елит догодина.
Милена Милотинова: "Толкова съм горда. Това, което DARA направи беше наистина невероятно. Искам да ви кажа „Добре дошли в София следващата година!“. Благодаря на целия екип от БНТ, който стои зад Дара, на партньорите ни, на ръководителя на делегацията от Българската национална телевизия – Боряна Граматикова и на целия екип, който БНТ ангажира за представянето на България на Евровизия."





















