Българи спечелиха турнир за улов на риба-меч
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
За първи път български отбор спечели известния турнир за улов на риба-меч „Хемингуей".
Българските участници на турнира, създаден по идея на писателя Ърнест Хеменгуей, дойдоха специално за него от Ню Йорк, Чикаго, Барселона и София, предава БНТ.
В надпреварата участваха 23 лодки с екипажи от 13 страни.
Турнирът е един от най-популярните в света на риболова и се провежда от 1950 година, когато победител е Ърнест Хемингуей, чието име носи престижното състезание.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра