Българи поискаха оставка пред Европейския парламент в Брюксел
- Редактор: Станимир Николов
- Коментари: 0

Протестът премина без речи и приключи бързо поради липса на разрешение от местните власти
Българи, живеещи в Белгия, се събраха тази вечер пред сградата на Европейския парламент в Брюксел, за да изразят недоволството си от политическата ситуация в родината. Демонстрацията премина под надслов "Оставка!" и бе насочена срещу корупцията в България, предаде БТА.
Евродепутати сред протестиращите
Над 100 души, включително семейства с деца, се включиха в акцията, организирана чрез социалните мрежи като знак на солидарност с масовите протести, провеждащи се днес в редица български градове. Сред присъстващите бяха забелязани и българските представители в Европейския парламент Радан Кънев (ДСБ/ЕНП) и Никола Минчев (ПП–ДБ/"Обнови Европа").
"Мафията вън" и песни на площада
Протестът протече без официални речи и продължи по-кратко от предвиденото, тъй като организаторите не са разполагали с необходимото разрешение от местните власти в Брюксел. Въпреки това, събралите се изпяха емблематичната за протестните вълни песен "Когато падне..." и издигнаха плакати с искания за по-силно гражданско общество.
Основните призиви на демонстрантите бяха свързани с осигуряването на повече средства за ключови сектори като култура, образование и здравеопазване. Множеството скандираше и добре познатия лозунг "Мафията вън!". Акцията в "сърцето на Европа" съвпадна с мащабните демонстрации в София и страната срещу политическото статукво и опитите за съставяне на редовно правителство с участието на компрометирани фигури.























