Автомобил се запали и изгоря в Русе

0
Пожарникарите реагираха на 9 сигнала в Русенско през изминалото денонощие
Пожарникарите реагираха на 9 сигнала в Русенско през изминалото денонощие Снимка: БГНЕС / архив

Пожарникарите реагираха на 9 сигнала в Русенско през изминалото денонощие

Екипите на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Русе са се отзовали на девет сигнала за изминалото денонощие. Най-сериозният случай е бил пожарът в гориста местност между селата Обретеник и Брестовица, който е изискал участието на множество екипи и техника от различни служби.

Огнеборците са получили сигнал за пожара вчера следобед около 15:30 часа. В гасенето са се включили служители и техника от РСПБЗН – Две могили, Първа РСПБЗН – Русе, РСПБЗН – Бяла, ССОД – Русе, както и от Държавното горско стопанство - Бяла.

"Горенето е в широколистна гора, като пожарът се е развивал предимно низово", съобщиха от пожарната служба. За нуждите на пожарогасенето от земеделската кооперация в село Обретеник са осигурили техника - булдозер и фадрома, както и два трактора с прикачени ремаркета с цистерни.

Множество пожари в сухи треви

През денонощието пожарникарите са се справили с още пет пожара в сухи треви без материални щети. Между 11:21 и 15:30 часа екипи от РСПБЗН – Две могили, Първа РСПБЗН – Русе и ССОД - Русе са ликвидирали пожар в района на гробищния парк в Две могили на площ от около 10 000 квадратни метра.

Друг сериозен пожар е възникнал в село Борисово, на изхода за село Юделник. Служители от РСПБЗН – Сливо поле, заедно с колегите си от русенската Втора РСПБЗН, са работили по гасенето между 12:27 и 16:00 часа. Пожарът е ликвидиран без щети на площ от около 20 000 квадратни метра.

Пожар в лек автомобил в Русе

Сигнал за пожар в лек автомобил е вдигнал на крак пожарникари от Първа РСПБЗН между 17:07 и 17:45 часа. Инцидентът е станал на улица "Епископ Босилков" в Русе и се предполага, че е причинен от техническа неизправност в автомобила. Огънят е обхванал цялото возило и е нанесъл щети по паркирана наблизо друга кола.

Помощ за заключено дете

Тази нощ екип на Втора РСПবЗН в 00:47 часа е изпратен в блок "Славия" в Русе, за да окаже съдействие за отваряне на врата на стая, в която е останало заключено дете. Пожарникарите са оказали необходимата помощ, като е изяснено, че детето не е можело да излезе заради счупване на бравата.

Огнеборците са дежурили на местопроизшествието в горската местност между Обретеник и Брестовица през цялата нощ, като наблюдението в района е продължило до 8:00 часа тази сутрин. Горенето е ликвидирано на площ от около 45 000 квадратни метра, като размерът на нанесените от огъня щети предстои да се изясни от експертите на горското стопанство.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари