Арктически студ обхвана САЩ и Канада

0
Заради студа и улиците в Монтана опустяха.
Заради студа и улиците в Монтана опустяха. Видео: TV7

Части от Канада и Съединените щати са в плен на арктически студ за първи път тази зима. На места температурите спаднаха рязко с до 22 градуса в рамките на няколко дни. Резкият спад е резултат от ледения въздух, идващ от мощна буря, която удари Аляска с ураганни ветрове.

Части от Уисконсин, Минесота и Мичиган са покрити със сняг. Повече от 150 полета бяха отменени на летището в Минеаполис. Мичиган очаква снежната покривка до достигне 60 сантиметра. 

Лошото време причини над 100 катастрофи в Минесота, където паднаха 10 сантиметра сняг. В един от инцидентите загинаха двама души.

Заради студа и улиците в Монтана опустяха. През нощта температурите паднаха под нулата. Националната метеорологична служба предупреди американците да очакват още по-сериозен спад в температурите през следващите дни. 

Източник: tv7.bg
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари