Арестуваха кмета на Тирана за корупция

0
Ерион Велиай е обвинен и в пране на пари
Ерион Велиай е обвинен и в пране на пари Снимка: АТА

Ерион Велиай е обвинен и в пране на пари

Специализираната антикорупционна прокуратура на Албания (SPAK) арестува кмета на Тирана Ерион Велиай. Градоначалникът е обвинен в пасивна корупция и пране на пари, съобщава Евронюз Албания.

Съдът в албанската столица постанови мярка "задържане под стража" за Велиай, докато съпругата му Айола Дзодза ще бъде поставена под домашен арест. Тя е обвинена в корупция, пране на пари и укриване на доходи.

По информация на SPAK в корупционната схема са замесени още петима бизнесмени, за които е определена мярка "подписка". Антикорупционната прокуратура твърди, че разполага с достатъчно доказателства за съществуването на организирана престъпна група.

Ерион Велиай управлява Тирана от 2015 година и е смятан за близък до премиера Еди Рама, информира Франс прес. Рама, който е лидер на Социалистическата партия на Албания, ще се бори за трети мандат на изборите през май 2025 година.

Разследването срещу кмета и съпругата му, която ръководи културна асоциация в Тирана, е започнало след подаден сигнал до прокуратурата.

През октомври 2024 година антикорупционните служби в Албания арестуваха и бившия президент Илир Мета по подозрения в корупция и пране на пари. Мета е известен като яростен противник на настоящия премиер Еди Рама.

В момента тече и дело срещу бившия министър-председател Сали Бериша, който е обвинен в пасивна корупция, свързана с приватизацията на футболен терен в Тирана.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари