Жена пропадна с електрическа триколка в отводнителен канал
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 4

Инцидентът е станал в свищовското село Ореш
Инцидент с електрическа триколка изпрати в болница 70-годишна жена от свищовското село Ореш. Възрастната жена е загубила контрол над управляваното превозно средство и е пропаднала в отводнителен бетонов канал.
На 3 май вечерта при управление на електрическа триколка жената е изгубила контрол и е попаднала в отводнителния канал. В резултат на инцидента тя е транспортирана за лечение в болница в Плевен с наранявания в областта на лицето и долните крайници, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Велико Търново.
Започнато е разследване на случая
Няма опасност за живота на пострадалата жена, но лекарите продължават да наблюдават състоянието ѝ. От полицията потвърдиха, че на пострадалата е взета кръвна проба за химичен анализ.
По случая е започнато досъдебно производство, което трябва да установи точните причини и обстоятелства около инцидента. Разследващите ще проверят дали има нарушения на пътната инфраструктура, които са допринесли за случилото се, или става въпрос единствено за загуба на контрол от страна на управляващата триколката.
Електрическите триколки са популярно превозно средство сред възрастното население в по-малките населени места, тъй като са достъпна и удобна алтернатива на обществения транспорт. Въпреки това, при управлението им често се наблюдават инциденти, особено при по-възрастни хора, които имат затруднения с маневрирането и контрола на тези превозни средства.
От полицията апелират за внимателно управление на всички видове превозни средства и съобразяване с пътните условия и личните възможности за безопасно боравене с тях.























Докладвай този коментар за нередност
×Do 3: Takmo tova shtqh da napisha I az. Negramotnik a tragnal akul da dava.
Докладвай този коментар за нередност
×До 1: Смъртни случаЙ - аман от неграмотници! Иначе акъл дава!
Докладвай този коментар за нередност
×До 1: На въпроса ти : кой носи отговорност-бъди убеден,че родителите не носят никаква,ама никаква отговорност ,нито отрочето им.Но всички останали -да виновни са ,че някой не си върши работата,не внимава и т.н и т.н. Станахме като тъмно лилавите-само права искаме да имаме,но задължения-нееее,те са за другите, около нас....
Докладвай този коментар за нередност
×1234: Ако час по скоро не се въведе ред с начина на употреба на тези тротинетки, то инцидентите с тях ще са ежедневие! Как е възможно малолетни и непълнолетни лица да могат да ги управляват? Едните не носят никаква наказателна отговорност, а другите частична! При настъпване на инцидент кой носи вина? Има и смъртни случай, които са причинени посредством електрическите тротинетки. Не познават знаци, правила за движение по пътищата, предимства , а се движат редом до бусове, камиони по често по двама души. Законите на физиката и естествения подбор обаче няма да ги подмине! Само най-съобразителните и предвидливи ще оцелеят!