Жена пострада тежко при катастрофа на пътя Варна - Русе
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

54-годишната шофьорка се е блъснала в дърво
54-годишна жена пострада тежко снощи при самокатастрофа на главен път I-5 в посока Русе. Инцидентът се случи около 20:55 часа в района на 18-ия километър, когато лекият автомобил "Фолксваген" напусна пътното платно и се блъсна в дърво в банкета.
Водачката изгуби контрол над превозното средство, което се отклони вдясно по посоката на движение и се удари в крайпътното дърво. При катастрофата жената получи множествени фрактури и беше транспортирана в болница за лечение.
Проверка за алкохол
Полицаите издадоха талон за кръвна проба в медицинското заведение с цел установяване на евентуална употреба на алкохол от страна на пострадалата. На местопроизшествието работи дежурна оперативна група на полицията, която извърши подробен оглед.
По случая е започнато досъдебно производство за изясняване на точните обстоятелства, довели до катастрофата. Полицията продължава разследването за установяване на причините за загубата на контрол над автомобила.























