Жена подарява безплатна почивка в Кранево
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Самотна майка от Русе е сред първите гости в безплатното бунгало
Десислава Железова от Кранево предоставя напълно безплатно свое бунгало край морето на хора, които нямат финансова възможност за лятна ваканция, съобщават от NOVA. Сред първите възползвали се от благородния жест е самотна майка от Русе, която не е водила детето си на плаж от цели седем години.
Благороден жест край морето
Бунгалото, което се намира на около километър от морския бряг, първоначално е било реставрирано за лични нужди. Тъй като оставало неизползваемо, собственичката решила да му даде нов живот, като го отвори за хора в затруднено положение.
„Имам къща в съседния имот и това бунгало, което сме направили, никой не го ползва. Реших да подаря на някой няколко дни на морето“, разказва Десислава Железова пред телевизията.
За нея инициативата има и силен социален елемент. Освен че помага на хора, които не могат да си позволят почивка, тя се радва на възможността да създаде нови контакти и да вдъхнови други да последват примера ѝ.
Помощ за пътуващите
Първите гости в бунгалото са били майка и синът ѝ от Русе, които са прекарали там четири дни и са останали изключително доволни от престоя си. Графикът за следващите седмици вече е запълнен. Очаква се в Кранево да пристигне мъж от Монтана, следван от две момчета, както и друга майка със седемгодишния си син.
Собственичката е стигнала и по-далеч в съпричастността си, като е изразила готовност лично да помага с транспорта на гостите си, които пристигат с влак или автобус и не разполагат с личен автомобил.
Скептицизъм в социалните мрежи
Въпреки чистите намерения, идеята не е била посрещната еднозначно в интернет пространството. Железова споделя, че е получила негативни коментари, а някои потребители дори са я обвинили, че профилът ѝ е фалшив. Тя признава, че изпитва известно притеснение да допуска напълно непознати в имота си, но продължава да вярва, че доброто в хората е по-силно.
„Да подарят една усмивка на някой. Това е“, призовава Десислава други собственици на имоти, които разполагат с празни жилища.



















