Земеделското министерство ще предложи временна забрана на внос на зърно от Украйна

0
Очаква се предложението да бъде разгледано на заседанието на Министерския съвет в сряда
Очаква се предложението да бъде разгледано на заседанието на Министерския съвет в сряда Снимка: Facebook

Очаква се предложението да бъде разгледано на заседанието на Министерския съвет в сряда

Министерството на земеделието ще предложи кабинетът да гласува временна забрана на внос от Украйна в България на пшеница, слънчоглед и царевица. Очаква се предложението да бъде разгледано на заседанието на Министерския съвет в сряда, предаде БГНЕС.

То идва след протестите от страна на нашите зърнопроизводители срещу вноса от Украйна.

Предстои министрите да разрешат влизане и пребиваване на научноизследователски кораб Маре Нигрум, плаващ под знамето на Румъния, в морските пространства на република България за времето от 1 до 20 май 2023 година.

Очаква се служебният кабинет да разреши пребиваването на територията на България с невоенен характер на чужди въоръжени сили във връзка с провеждането на съвместни бойни стрелби на зенитен полигон на Военновъздушните сили - Шабла.

Предстои и одобряване на проект на Закон за изменение и допълнение на Наказателния кодекс.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Тодоре, аз съм порядъчна жена - не пия, не пуша...

– Ама аз те видях да пушиш!

– Сигурно съм била пияна!

Нови коментари