Засилени проверки за превишена скорост до края на седмицата
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

До 1 декември у нас се провежда специализирана полицейска операция за контрол на скоростта, съобщиха от полицията.
Действията на екипите започнаха още вчера. Целта на операцията е да се обърне внимание на водачите да спазват скоростните режими.
Според статистиката на отдел „Пътна полиция“, ГДНП от началото на годината до 25 ноември са установени 414 322 нарушения на скоростните режими на пътища в населените места.
По пътищата извън населените места са констатирани 282 814 нарушения, а при обществения транспорт и водачите на опасни товари - 3062 нарушения.
Според анализа, най-често засичаните нарушения на шофьорите на леки автомобили са движение с превишена скорост между 11 и 20 км/ч над допустимата, а тези за превоз на пътници и опасни товари - с 21-30 км/ч.
Пак от статистиката е видно, че месец октомври е пиков по отношение на установените нарушения на скоростните режими.





















Стачка блокира градския транспорт в Русе
Асен Василев: Идва хаос без удължителен бюджет
Започват спешен ремонт на повдигнато кръстовището до Халите
Започват спешен ремонт на повдигнато кръстовището до Халите
Русе търси немски инвеститори сред разбитите улици