Втори случай на COVID-19 във Виетнам затвори барове и паркове
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Виетнам отново въведе днес ограничения в един от най-популярните си морски курорти, след като втори човек се оказа заразен с коронавируса.
Това са първите случаи на локално заразяване в страната от над три месеца, предаде Асошиейтед прес.
Властите на Дананг в Централен Виетнам забраниха събиранията на над 30 души на обществени места, както и спортни, културни и религиозни събития в града с население 1,1 милиона души. Увеселителните паркове, козметичните салони, баровете и клубовете са затворени.
Хората са посъветвани да спазват социална дистанция, да носят маски и да си мият редовно ръцете.
Днес бе потвърдено, че 61-годишен мъж е заразен ден след като 57-годишен мъж даде положителна проба за коронавируса. И двамата са в критично състояние.
Екип от лекари, които успешно излекуваха британски пилот от Ковид-19, долетяха в Дананг, за да помогнат в лечението на пациентите.
Здравните работници не са успели да установят връзка между двамата мъже или да проследят източника на зараза. Има сведения, че и двамата през последния месец не са напускали града, в който няма Ковид-19 от април.
Няколкостотин души, които са били в контакт с мъжете, имат отрицателни първоначални тестове. Градът започна тестване в по-голям мащаб.
Виетнам не е разрешил възобновяване на международните полети, но извършва полети, с които се прибират виетнамци от чужбина и международни експерти. Всички пристигнали минават през карантина в специално обособени помещения. С новозаразените случаите на коронавирус във Виетнам стават 418, като няма нито един починали.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...