Втори ден на 51-вия Конгрес на БСП

1
В битката за лидер на партията остават седем кандидати
В битката за лидер на партията остават седем кандидати Снимка: Facebook / National Palace of Culture.

В битката за лидер на партията остават седем кандидати

Българската социалистическа партия продължава своя 51-ви Конгрес за втори пореден ден. След като делегатите отхвърлиха възможността за пряк избор на председател, битката за лидерския пост се води между седем кандидати.

В рамките на закритата част и преди гласуването за председател от участие в избора се е отказала и Дора Янкова, председател на Обединението на жените социалистки в БСП, както и Румен Овчаров, член на Националния съвет.

В битката за председателското място продължават:

  • Атанас Зафиров - временно изпълняващ функциите председател на партията и вицепремиер в кабинета "Желязков"
  • Борислав Гуцанов - организационен секретар на БСП и министър на труда и социалната политика
  • Кристиан Вигенин - заместник-председател на БСП и евродепутат
  • Калоян Паргов - бивш председател на БСП - София
  • Борис Цветков - член на настоящия Национален съвет
  • Боян Балев - член на настоящия Национален съвет
  • Руси Статков

Припомняме, че от състезанието за лидерския пост досега се отказаха бившият председател на БСП Сергей Станишев, председателят на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков, кметът на Дряново Трифон Панчев, Генади Събков и Антон Кутев. По-рано кандидатурите си оттеглиха и председателят на БСП-София Иван Таков, заместник-председателят на Народното събрание и председател на парламентарната група на „БСП-Обединена левица“ Драгомир Стойнев и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари