Владимир Путин обяви "Великденски мир" в Украйна
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 3

Русия спира едностранно военните действия за 30 часа, но предупреждава, че остава в готовност срещу "провокации"
Руският президент Владимир Путин обяви временно преустановяване на всички военни действия в Украйна по случай православния Великден. Така нареченият "Великденски мир" ще влезе в сила от 18 часа днес и ще продължи до полунощ на 21 април, съобщава Ройтерс.
Кремъл изрази надежда, че украинската страна ще последва примера, но същевременно отправи предупреждение, че руските военни остават в пълна бойна готовност да отблъснат "всякакви възможни нарушения на примирието и провокации от страна на Украйна".
"Действията на Украйна по време на примирието ще покажат готовността на Киев за мирно уреждане на конфликта," заяви Путин, цитиран от руските информационни агенции.
Руският лидер допълни, че Москва "винаги е била готова за преговори" и приветства желанието на САЩ, Китай и други страни за постигане на "справедливо уреждане" на конфликта в Украйна.
До момента официална реакция от украинска страна относно обявеното едностранно примирие не е последвала.
Докладвай този коментар за нередност
×охо: https://en.wikipedia.org/wiki/Ceasefire Това, което се опитва да демонстрира ПуТин не е примирие, а едностранно прекратяване на огъня. Дори в това му действие прозира ДНК-то му на лъжец.
Докладвай този коментар за нередност
×Русофил: Колко добрина и благородство лъха от нашият Идол !!
Докладвай този коментар за нередност
×Imagine на Джон Ленън: Представям си каква мизерия са измислили баш в полунощ тия диваци...