Вашингтон: „Хизбула“ съхранява взривни химикали в цяла Европа
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Оперативните работници на „Хизбула“ са преместили доставките на амониев нитрат от Белгия във Франция, Гърция, Италия и Испания
Координаторът на САЩ за борба с тероризма Нейтън Сейлс обвини „Хизбула“ в съхранение на химикали, които могат да бъдат използвани за производство на експлозиви в няколко европейски държави. Той призова страните в Европа и света да наложат забрани за организацията.
„Защо „Хизбула“ би съхранявала амониев нитрат на европейска земя? Отговорът е ясен: „Хизбула“ държи там оръжията си, за да може да извършва големи терористични атаки, когато тя или господарите ѝ в Техеран сметнат за необходимо“, каза Сейлс.
Той заяви, че оперативните работници на „Хизбула“ са преместили доставките на амониев нитрат от Белгия във Франция, Гърция, Италия и Испания през последните години и се съмнява, че ще продължат да съхраняват материали в цяла Европа.
























Откраднаха ротвайлер от база в Русе
Пенчо Милков: Подобряваме безопасността с нови огради и...
Полека-лека от парка ни ще остане само Вазата
Полека-лека от парка ни ще остане само Вазата
Полека-лека от парка ни ще остане само Вазата