Варненското езеро изхвърли стотици килограми умряла риба
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Огромно количество риба умря в замърсените води на Варненското езеро, научихме от “24 часа”.
Новината потвърди и началникът на отдел “Риболовен контрол” в ИАРА - Варна, Бейхан Хасанов. Експерти от агенцията са подали сигнал до Басейнова дирекция за голямо количество изхвърлена на брега риба от вида гюмюш и попчета. “Отдавна не сме виждали толкова умряла риба в езерото, предполагаме, че причината е липса на кислород”, коментира Хасанов.
Рибата се вижда и на двата бряга на езерото, както и от селата Казашко и Страшимирово.
От видео, разпространено в социалните мрежи се вижда огромно количество малки рибки от различни видове, както и други морски обитатели изхвърлени на отсрещния бряг в района на ТЕЦ Варна.
Репортер на “24 часа” също е подал сигнал за замърсяване на водата, очакват се окончателните резултати.























Вдигат пенсиите с близо 8 процента
Истанбул стана база на руския сенчест флот
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Семейство с болно дете обвинява Ивомир Димчев в психически...