Улица Муткурова в Русе потъна в разпилян боклук
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0
Гражданка сподели снимки и обвини съграждани в безотговорност
Снимки на разпилян боклук около контейнери на улица "Муткурова" в Русе предизвикаха вълна от коментари във Facebook. Гражданката Доротея Добрева сподели случая с остра критика към съгражданите си.
"Искам да изкажа благодарности на съвестните граждани, които допускат това", написа тя иронично в публикацията си.
Снимките показват торби с боклук, хвърлени до контейнерите, въпреки че в тях има място. Случаят отново отвори темата за културата на сметоизхвърляне в града.
Кой е виновен?
В коментарите русенци се разделиха. Част от тях посочват, че бездомни хора ровят в торбите в търсене на храна, което допринася за разпиляването.
"Преди имаше работници по камионите, които с лопати прибираха разпиляното. Отдавна работи само шофьорът и оставя всичко", сподели Галина Атанасова, която живее в района.
Други обвиняват почистващата фирма. "Когато това се е натрупало, вероятно контейнерът е бил пълен. Почистващата фирма когато взема пълния контейнер и ако има отвън боклук, трябва да го прибере", коментира Пепа Христова.
Ивелина Петрова посочи липсата на контрол: "Плащаме за камери, общинска полиция..."
Случаят на "Муткурова" показва познат проблем в Русе – комбинация от безотговорност на част от гражданите, социални проблеми и липса на ефективен общински контрол.

























