Учен: Зимният сезон в България става по-къс, летният се увеличава

1
Проф. Гачев коментира и състоянието на ледниците в Пирин
Проф. Гачев коментира и състоянието на ледниците в Пирин Видео: NOVA

Проф. Гачев коментира и състоянието на ледниците в Пирин

Ще се променят ли условията за туризъм в България заради климатичните промени коментира географът проф. Емил Гачев в “Денят на живо” по NOVA. Той каза, че зимният сезон става по-къс, а летният се увеличава, което ще наложи адаптиране на туристическия сектор.

По негови думи хората, които правят туристически преходи за повече от 3-4 дни, са много малко.

Гачев каза, че ледниците в Пирин са в риск заради високите температури и липсата на сняг през зимата. Той посочи, че е възможно те да останат “безпрецедентно малко”, но това ще стане ясно след юли и август.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари