Теменужка Петкова: На слаб президент еврото му е виновно
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 5

Министърът на финансите обвини президента в дестабилизиране на публичните финанси
Министърът на финансите Теменужка Петкова изрази остра критика към президента Румен Радев във фейсбук публикация, обвинявайки го в дестабилизиране на държавните финанси и политическия живот в България.
"Румен Радев очевидно е силно притеснен за политическото си бъдеще, щом пак се чуди какви небивалици да измисли", написа министърката в профила си в социалната мрежа.
Петкова реагира на изявления на президента, в които той критикува правителството за "изпразване на хазната заради бързането с еврото" и за намерения за "разпродаване на държавата".
Обвинения към президента
Министърът на финансите припомни периода на служебните правителства, назначени от Радев, като ги обвини в създаването на проблемите с публичните финанси.
"Това беше денят, в който президентът Радев вдигна юмрук и вкара в политическия живот на страната хора, които обяви за изключителни политици, а след това нарече шарлатани", коментира тя.
Според Петкова именно президентът и неговите назначенци са дестабилизирали публичните финанси на страната за "близо четири години" и сега ще са нужни "сериозни усилия и време" за излизане от кризата.
Критика за договора с "Джемкорп"
Министърката припомни и скандала с договора, подписан от служебното правителство с американската компания "Джемкорп" за енергийни проекти.
"Когато става дума за разпродаване на държавата, нека си припомним, че именно отрочетата на Радев подписаха скандалния договор с Джемкорп и дефакто бяха на крачка да подарят държавната енергетика на една офшорна компания", написа тя.
Публикацията завършва с ироничния коментар: "На слаб президент еврото му е виновно".
























Докладвай този коментар за нередност
×Теменужка Свинянкова: Я не ме обиждайте, рая такваз, да не спра патронажа на родителите ви на село. Мдааа, така действаме ние прасетата - демонократично!
Докладвай този коментар за нередност
×Анчо: На дебела политичка,президента и е виновен!
Докладвай този коментар за нередност
×Мунчо: На скопен Тиквомир, Теменужка му е инструмент.
Докладвай този коментар за нередност
×Читател: Толкова си невзрачна като жена,че бих останал ерген за цял живот,ако сме само двамата на този свят.Ти си нещо не значимо,за да си позволяваш дори да споменеш името на истинският българин президент с втори мандат на BG, избран от над два милиона него ви поддръжници.Какво стана с оная карта която ти скри и се направи на малоумна,че не се сещаш за нея.
Докладвай този коментар за нередност
×XMAN: Ти, колко си долна и продажна.........