Татяна Дончева: ДАНС служи единствено на кръга Борисов - Пеевски

0
Лидерът на "Движение 21" предупреди, че превземането на държавата от мутрите клокочи под краката ни
Лидерът на "Движение 21" предупреди, че превземането на държавата от мутрите клокочи под краката ни Снимка: БГНЕС

Лидерът на "Движение 21" предупреди, че превземането на държавата от мутрите клокочи под краката ни

Агенцията за национална сигурност (ДАНС) отдавна не изпълнява основната си функция, а обслужва единствено интересите на кръга около Бойко Борисов и Делян Пеевски. Това заяви лидерът на "Движение 21" Татяна Дончева в интервю за предаването "РадиоТочка" по БНР.

ДАНС отдавна няма нищо, освен обслужване на кръга Борисов - Пеевски", категорична бе Дончева. Според нея това е част от по-голям проблем с превземането на държавните институции.

Политикът отбеляза, че служебните досиета са били отворени твърде късно. По думите й, тъй като не са могли да заобиколят президента и да назначат свой човек начело на ДАНС, хората от кръга са поставили заместник, с което са овладели досегашния директор.

"Всички имат деца, нужди. Не може децата на Джевдет Чакъров, на Пламен Тончев - всичките да са в бизнеса - най-вече в бизнес, от който не разбират, и на техните бащи да не прави впечатление кой им дава бизнес, кой ги води по пътечката", поясни Дончева. Тя смята, че с това се инвестира в бащите, подкрепяйки бизнеса на синовете, като по този начин държат родителите "на каишка".

За Пламен Тончев, бившия директор на ДАНС, Дончева коментира, че назначението му е било неподходящо от самото начало. "Беше ясно още когато той беше назначен за шеф на ДАНС, че няма как да намериш селския началник от Враца или Кюстендил и да го направиш шеф на служба. Това е ниво твърде високо за такъв човек", заяви тя.

Татяна Дончева изтъкна, че проблемът не е в законодателството, а в кадрите, които управляват службите. "Когато назначаваш правилни хора, те се справят със задачата и правят една спретната служба с висок капацитет, уважавана от останалите. Когато не можеш да я направиш, какъвто и закон и рецепта да имаш, не става. Не е въпросът в закона", обясни тя.

В интервюто Дончева отбеляза, че превземането на държавата от мутрите е започнало през 2005 година и процесът продължава да се задълбочава. "Това с превземането на държавата от мутрите, което започна през 2005 г., клокочи под краката ни и то няма още много дълъг тайминг", предупреди лидерът на "Движение 21".

Относно кръга "Монтерей" Татяна Дончева бе категорична: "Не търсете наследници на кръга "Монтерей". Кръгът "Монтерей" продължава да съществува". Тя коментира, че ген. Стоимен Стоименов принадлежи към друг кръг, който самият той е определил като "литературен кръжок" - "БРОД за България". Към този кръг, по думите на Дончева, принадлежат и бившата вицепрезидентка Маргарита Попова, както и Цветлин Йовчев.

"Самият ген. Стоименов не знам защо забрави, че е бил година и половина съветник на президента Плевнелиев. Росен Плевнелиев беше част от кръга "Капитал". Кръгът "Капитал", заедно с Бойко Борисов, го избута на първите позиции в държавата", припомни Дончева.

В заключение тя коментира и разкритията около бизнеса на Христо Ковачки: "Важното е вярно ли е това, което излиза през Ковачки. Повод да бъде нещо разкрито - може да е случайност. Важното е да се стига до някъде, а не да се замръчка всичко".

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари