Тълси Габард подаде оставка като шеф на американското разузнаване

0
Това е четвъртата ключова фигура, която си тръгва от администрацията на Доналд Тръмп
Това е четвъртата ключова фигура, която си тръгва от администрацията на Доналд Тръмп Снимка: Национално разузнаване на САЩ

Това е четвъртата ключова фигура, която си тръгва от администрацията на Доналд Тръмп

Тълси Габард подаде оставка от възловия пост директор на Националното разузнаване на Съединените американски щати, съобщават от агенция Ройтерс и телевизия Фокс Нюз.

За съжаление, трябва да подам оставката си, считано от 30 юни 2026 г. Съпругът ми, Ейбрахам, наскоро беше диагностициран с изключително рядка форма на рак на костите.“, обяснява Габард.

Белият дом потвърди новината с пост в социалните мрежи:

Четвърта ключова рокада

С решението си Габард става четвъртата жена на висока ръководна позиция в администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която напуска поста си в рамките на изминалите три месеца.

Серия от напускания в кабинета

В края на миналия месец се оттегли министърът на труда Лори Чавес-Деремър, като нейната оставка дойде след твърдения за злоупотреби в ръководеното от нея ведомство.

Преди това, през месец март, Кристи Ноум бе освободена от длъжността министър на вътрешната сигурност. Промените по върховете на властта във Вашингтон продължиха, след като по-малко от месец по-късно поста си напусна и министърът на правосъдието и главен прокурор Пам Бонди.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Тате, тате, хайде на площада! Има калайджийски пазар за булки.

- Не, сине. Това са абитуриентки.

Нови коментари