Спират милиони евро от парите за земеделие на България
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Европейската комисия ще спре колосална сума от парите по Програмата за развитие на селските райони.
Причината са допуснати нарушения, заради които ще бъдат наложени финансови корекции, съобщи БГНЕС.
Информацията бе публикувана в агенция БГНЕС днес. Вчера ДАНС и прокуратурата започнаха проверка в Държавен фонд "Земеделие", а днес изпълнителният му директор Румен Порожанов обяви, че е готов да подаде оставка и че проверката е свързана с проекти по Програмата за развитие на селските райони.
Все още няма официална информация за сумата, която ЕК няма да възстанови по направените плащания по проектите от ПРСР (от програмния период 2007-2013 г.). Очаква се тя да е размер на стотици милиони евро по проекти за развитие на селския туризъм
Санкциите са заради установени нарушения и закупуване на луксозни автомобили, АТВ, мотори и дори плавателни съдове, които вместо за туризъм, били ползвани за лични цели от бенефициентите. Корекцията, която Брюксел ще наложи на ДФ “Земеделие” ще се покрие за сметка на държавния бюджет.
България ще претърпи сериозни санкции и заради инвестиции в областта на възобновяемите енергийни източници, които са били финансирани също по земеделската програма.





















Слави Трифонов: След тези избори си преброих приятелите
Украйна плени българин, сражавал се за Русия
Николай Попов: Откраднаха вота за децата ни
Валентин Вацев: БСП окончателно мина през канализацията на...
"Прогресивна България" печели четири мандата в Русе