Спасяват деца на строителна площадка в София

0
Двама тийнейджъри не са успели да слязат от кран
Двама тийнейджъри не са успели да слязат от кран

Двама тийнейджъри не са успели да слязат от кран

Седем деца на възраст около 13 години се качиха на строителен кран на строителна площадка на бул. "Цариградско шосе" №92 в София, предизвиквайки спешна спасителна операция на МВР и пожарната. Информацията беше потвърдена от СДВР и разпространена от БТА и други национални медии.

Пет от непълнолетните са успели да слязат самостоятелно от опасната конструкция, докато две деца са останали на крана, което е наложило намесата на специализираните екипи. По информация на БНТ, децата вече са свалени безопасно от строителното съоръжение.

В момента се извършва претърсване на сградата, съобщиха от МВР за bTV.

Инцидентът се разигра на строителен обект в близост до една от най-натоварените пътни артерии в столицата - бул. "Цариградско шосе". Екипите на СДВР и пожарната реагираха своевременно, мобилизирайки необходимите ресурси за безопасното сваляне на децата.

Случаят отново поставя въпроса за сигурността на строителните обекти и достъпа на непълнолетни до потенциално опасни съоръжения. Експерти нееднократно са алармирали за необходимостта от по-строг контрол и по-добра охрана на строителните площадки, особено тези в гъсто населени райони.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари